Akcesoria do okien dachowych

Akcesoria do okien dachowych Okpol z powodzeniem łączą w sobie walory funkcjonalne i użytkowe z atrakcyjną formą dekoracyjną. Przedstawiamy akcesoria zewnętrzne i wewnętrzne, montażowe oraz służące do obsługi okien. 

Rolety, moskitiery i markizy – ochrona przed słońcem i owadami

Oryginalne osłony do okien dachowych Okpol gwarantują uczucie optymalnego komfortu użytkowania poddasza. Zapewniają kontrolę nad ilością wpadającego światła, pozwalając tym samym na uzyskanie klimatycznej aranżacji świetlnej lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia. W szczególności polecamy markizy do okien dachowych, montowane na zewnątrz.

Markiza dachowa zatrzymuje promienie słoneczne na zewnątrz, szyba nie nagrzewa się dzięki czemu temperatura na poddaszu jest dużo niższa.  Akcesoria do okien dachowych OKPOL to także niezawodne rolety plisowane oraz rolety Multistop umożliwiają płynną regulację ilości światła. Rolety zewnętrzne gwarantują z kolei 100% zacienienia wnętrza i zwiększają bezpieczeństwo domu.

W ofercie dostępne są również moskitiery. Zapewniają ochronę przed wszelkiego rodzaju owadami i insektami. Montowane do tzw. szpalety, czyli wnęki okiennej, zapewnią spokojny sen, zwłaszcza najmłodszym. Łatwa w obsłudze moskitiera swobodnie przepuszcza powietrze i światło, nie zakłócając przy tym widoków za oknem.

Markizy dachowe OKPOL – skutecznie obniżenie temperatury na poddaszu w trakcie upału

Częstym problemem uniemożliwiającym w pełni komfortowe użytkowanie pomieszczeń urządzonych na poddaszu, przede wszystkim w okresie letnim, jest nieznośna temperatura. Przedstawione w tej kategorii markizy na okna dachowe doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla klimatyzacji. Praktyczna zasłona, montowana jest po zewnętrznej stronie okna, dzięki czemu skutecznie absorbuje promienie słoneczne i chroni szybę przed nadmiernym nagrzewaniem. Swobodne operowanie roletami i markizami, zamontowanymi poza zasięgiem dłoni, ułatwi dostępny w ofercie drążek teleskopowy o długości 195 cm.

Automatyka okienna – wygoda obsługi okien dachowych

Zachęcamy do zapoznania się z oferowaną przez nas automatyką okienną. Napędy elektryczne do okien coraz częściej występują już nie tylko w nowoczesnych budynkach komercyjnych, ale również mieszkalnych. Takie rozwiązania mogą być stosowane w oknach zamontowanych już w połaci dachu. Kiedy możliwe jest doprowadzenie źródła prądu, idealnym wyborem jest elektryczna automatyka okienna. W zestawie znajdują się: elektryczny siłownik łańcuchowy, centralka sterująca, detektor deszczu, włącznik naścienny oraz pilot do sterowania. 

Niezbędne akcesoria montażowe

W naszej ofercie nie mogło również zabraknąć ramy dystansowej niezbędnej przy montażu okna na dachu płaskim. Znajduje ona zastosowanie w przypadku dachów ocieplanych i dachów zielonych, a także zawsze wtedy, kiedy okno musi być osadzone wyżej niż standardowo. Zaproponowana przez nas rama z PVC jest w pełni odporna na czynniki atmosferyczne, nie wymaga konserwacji i jest dostępna w niestandardowych rozmiarach. Kołnierz paroprzepuszczalny, wykonany z wysoko-przepuszczalnej membrany dachowej gwarantuje prawidłowe połączenie okna z folią paroprzepuszczalną na połaci dachu. Za sprawą szczelnego połączenia z membraną dachową poprawia izolację przeciwwilgociową. Pianka ocieplająca wypełnia szczelinę pomiędzy ościeżnicą okna a konstrukcją dachu. Zapobiega w ten sposób powstawaniu mostków cieplnych prowadzących do utraty ciepła. 

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA