Kołnierze

Funkcje kołnierza montowanego w oknach dachowych

Niezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowy montaż okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Ma on na celu trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Tym samym chroni on przed stratami ciepła na poddaszu, a co za tym idzie – w całym budynku.
Zadaniem kołnierza jest też skuteczne odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie go przed działaniem wiatru.

Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych, w tym obrotowych, o podwyższonej osi obrotu, uchylno-obrotowych oraz zespoleń okiennych. Jednolita stylistyka oblachowania pozwala na swobodne łączenie w grupy okien o różnej konstrukcji.

Kołnierze uszczelniające do okien dachowych

W ofercie Okpol prezentujemy wiele typów kołnierzy uszczelniających, wykonanych z wytrzymałej blachy aluminiowej, odpowiednio zabezpieczonej poliestrem przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Klin uszczelniający wraz z ołowianym fartuchem gwarantują dobre przyleganie kołnierza, z kolei rynna odprowadzająca odpowiada za usuwanie skroplonej pary wodnej.

Kołnierze uszczelniające w ofercie Okpol

Z uwagi na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych dzielimy w zależności od rodzaju pokrycia i zastosowania. Standardowe kołnierze pozwalają na montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych – płaskich, profilowanych i wysokoprofilowanych. Ofertę uzupełniają kołnierze uniwersalne do okien płaskich i profilowanych. Istnieje możliwość zamówienia kołnierza w innym kolorze.

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA