Okna obrotowe

Trudno jest wynaleźć koło na nowo. O zaletach okien obrotowych możemy jednak mówić na okrągło. Nasze rozwiązania cenione są za niewymuszoną elegancję, prostotę użytkowania oraz czystą wygodę. Zawias umieszczony w połowie długości skrzydła sprawia, że można je obracać aż o 180°! Pomóc w tym mogą dodatkowo siłowniki elektryczne, montowane zarówno w modelach z drewna, jak i PVC.

Dzięki łatwemu dostępowi do całej powierzchni przeszkleń oraz poszczególnych elementów stolarki, użytkowanie i pielęgnacja okna jest proste, intuicyjne i nie wymaga specjalnego sprzętu. Okno obrotowe można bowiem stosować przy różnych wysokościach ścianki kolankowej, w dachach o kącie nachylenia od 15 do 90°.

Wyposażenie okien obrotowych

Okna obrotowe OKPOL posiadają funkcjonalne i trwałe wyposażenie, wybierane z szerokiej palety oferowanych akcesoriów.

Oferowana w standardzie klamka z kluczykiem w dolnej części skrzydła daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa – chroni przed otworzeniem skrzydła z zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. O obieg świeżego powietrza zadba z kolei wbudowana w klamkę funkcja mikro-uchylenia, a także specjalny nawiewnik szczelinowy.

Standard stolarki w naszych oknach obrotowych

okna obrotowe OKPOL - stolarka okiennaW segmencie okien obrotowych oferujemy stolarkę drewnianą oraz wykonaną z PVC, a także okna wyposażone w siłowniki elektryczne.

Nasze okna drewniane to synonim solidności. Tarcicę sosnową tniemy i kleimy tak, aby zachować jego równomierną strukturę – bez deformacji czy sęków. Staranna impregnacja gotowych profili zwiększa ochronę przed powstawaniem sinizn, grzybów i pleśni.

Okna z PVC wyposażone są zaś w odporne na wilgoć profile wielokomorowe o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. To doskonałe rozwiązanie dla znajdującej się na poddaszu kuchni, łazienki, czy nawet sauny – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z powietrzem o dużej wilgotności. Materiał, z którego wykonujemy okna obrotowe sprawia, że są one niezwykle praktyczne – nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji po zamontowaniu.

Drewniane okna obrotowe malujemy aż trzykrotnie lakierem ekologicznym, co zapewnia ochronę przed najbardziej agresywnym działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto, jako jedyni producenci na rynku oferujemy okna obrotowe PVC o profilach wypełnianych pianką poliuretanową, dodatkowo zwiększającą termikę całego układu.

Pakiety szybowe w oknach obrotowych OKPOL

Okna dachowe obrotowe OKPOL dostępne są w wariantach ENERGOOSZCZĘDNYM i SUPERENERGOOSZCZĘDNYM, w zależności od zastosowanego systemu oszklenia.

Standard ENERGOOSZCZĘDNY to wysoka jakość wykonania oraz dobre parametry termiczne za stosunkowo niską cenę. Dostępne są pakiety dwuszybowe o grubości 24 mm (współczynnik przenikania ciepła szyby Ug = 1,0 W/m2K). Okna wyposażone są w standardzie w ciepłą ramkę dystansową, powłokę niskoemisyjną oraz zewnętrzną szybę hartowaną, które zapewniają bardzo dobrą termikę i statykę układu. Dodatkową funkcjonalnością jest specjalna powłoka samoczyszcząca, a także powłoka redukująca hałas z zewnątrz – rozwiązania szczególnie przydatne w przypadku obiektów położnych blisko traktów komunikacyjnych. Lekka konstrukcja szyb pozwala ponadto na łatwy i szybki montaż.

Okna obrotowe w standardzie SUPERENERGOOSZCZĘDNYM to z kolei rozwiązania z najwyższej półki, przeznaczone dla najbardziej wymagających. Pakiety trzyszybowe o grubości 36 mm wyposażone są w nie jedną, a dwie ramki dystansowe, dwie powłoki niskoemisyjne oraz dwie szyby hartowane, co w efekcie daje najwyższe parametry termiczne okna. Powłoka antyroszeniowa dodatkowo redukuje zjawisko osadzania się pary wodnej na szybie zewnętrznej, co przydaje się zwłaszcza w przypadku orientacji w kierunku wschodnim i południowo-wschodnim.

Uszczelki w naszych oknach obrotowych

Zastosowane uszczelki piankowe Q-LON to gwarancja doskonałych właściwości mechanicznych, akustycznych i termicznych, w każdych warunkach. Ze względu na wyjątkową łatwość ponownego rozprężania po odkształceniu, uszczelki szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu i skutecznie eliminują zjawisko przedmuchów.

Okna dachowe obrotowe OKPOL cechuje znakomite funkcjonowanie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. W przypadku modeli okien z 4 uszczelkami udało się osiągnąć czwartą, najwyższą klasę szczelności w zakresie przepływu powietrza.

Poznaj okna obrotowe OKPOL

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA