Okna uchylno - przesuwne

Kiedy wydaje się, że w dziedzinie okien dachowych nie można wykroczyć poza prostą funkcję „otwórz/zamknij”, na scenę wkraczają innowacyjne rozwiązania OKPOL. Okna uchylno-przesuwne to wyjątkowa, potwierdzona zgłoszeniem patentowym konstrukcja, która zakłada dwie osobne funkcje otwierania skrzydła: uchylną i przesuwną.

Funkcja uchylna umożliwia płynną regulację skrzydła w zakresie 0-30° oraz otwieranie do poziomu 60°. Okno w żadnym momencie nie zajmuje przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, co dla użytkownika oznacza nie tylko swobodę ruchu czy wyglądania, ale też komfort dopasowania stolarki nawet do niedużego poddasza.

Funkcja przesuwna pozwala z kolei na łatwe obrócenie zewnętrznej szyby w stronę pomieszczenia, co umożliwia jej dokładne umycie bez zbędnej gimnastyki. Okna uchylno-przesuwne można stosować w dachach o kącie nachylenia od 15 do 65°.

Wyposażenie okien uchylno-przesuwnych

Okna uchylno-przesuwne OKPOL posiadają funkcjonalne i trwałe wyposażenie, wybierane z szerokiej palety oferowanych akcesoriów.

Oferowana w standardzie klamka z kluczykiem w dolnej części skrzydła daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa – chroni przed otworzeniem skrzydła z zewnątrz i od wewnątrz pomieszczenia. O przepływ świeżego powietrza dba z kolei zamontowany nawiewnik oraz klamka z funkcją mikro-uchylenia.

Standard stolarki w naszych oknach uchylno-przesuwnych

okna uchylno-przesuwne OKPOL - stolarkaW segmencie okien uchylno-przesuwnych oferujemy stolarkę drewnianą oraz wykonaną z PVC.

Nasze okna drewniane to synonim solidności. Cała konstrukcja składana jest w taki sposób, aby zachować równomierną strukturę drewna sosnowego – bez deformacji czy sęków. Staranna impregnacja gotowych profili zwiększa ochronę przed powstawaniem sinizn, grzybów i pleśni. Okna malujemy trzykrotnie lakierem ekologicznym, zapewniając im ochronę przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Okna z PVC wyposażone są zaś w odporne na wilgoć profile wielokomorowe o bardzo dobrych parametrach termicznych. Jako jedyni producenci okien dachowych oferujemy profile wypełniane pianką poliuretanową, dodatkowo zwiększającą właściwości izolacyjne układu. Okna z PVC to doskonałe rozwiązanie dla znajdującej się na poddaszu kuchni bądź łazienki – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z powietrzem o dużej wilgotności.

Pakiety szybowe w oknach uchylno-przesuwnych OKPOL

Okna uchylno-przesuwne OKPOL to wysoka jakość w przystępnej cenie. Zarówno w przypadku okien drewnianych, jak i wykonanych z PVC wykorzystaliśmy sprawdzone pakiety trzyszybowe o grubości 36 mm (współczynnik przenikania ciepła szyby Ug = 0,5 W/m2K) a także dwuszybowe o grubości 24 mm (współczynnik przenikania ciepła szyby Ug = 1,0 W/m2K). Okna wyposażone są w standardzie w ciepłą ramkę dystansową oraz powłokę niskoemisyjną, które zapewniają bardzo dobrą termikę okna oraz optymalne nasłonecznienie wewnątrz pomieszczeń.

Uszczelki w naszych oknach uchylno-przesuwnych

Zastosowane uszczelki piankowe Q-LON to gwarancja doskonałych właściwości mechanicznych, akustycznych i termicznych, w każdych warunkach. Ze względu na wyjątkową łatwość ponownego rozprężania po odkształceniu, uszczelki szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu, skutecznie spełniając swoją funkcję.

W przypadku modeli okien z 4 uszczelkami osiągnięto czwartą, najwyższą klasę szczelności w zakresie przepływu powietrza. Niezależnie od liczby zastosowanych uszczelek, okna OKPOL cechuje znakomite funkcjonowanie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

okna uchylno-przesuwne OKPOL

Poznaj okna uchylno-przesuwne OKPOL

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA