Okna uchylno - przesuwne

Okna uchylno-przesuwne to wyjątkowa, potwierdzona zgłoszeniem patentowym konstrukcja, która zakłada dwie osobne funkcje otwierania skrzydła: uchylną i przesuwną.

Funkcja uchylna okna dachowego umożliwia płynną regulację skrzydła w zakresie 0-30° oraz otwieranie do poziomu 62°. Okno w żadnym momencie nie zajmuje przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, co dla użytkownika oznacza nie tylko swobodę ruchu czy wyglądania, ale też komfort dopasowania stolarki nawet do niedużego poddasza.

Funkcja przesuwna pozwala z kolei na łatwe obrócenie zewnętrznej szyby w stronę pomieszczenia, co umożliwia jej dokładne umycie bez zbędnej gimnastyki. Okna uchylno-przesuwne można stosować w dachach o kącie nachylenia od 15 do 65°.

Wyposażenie okien uchylno-przesuwnych

Okna uchylno-przesuwne OKPOL posiadają funkcjonalne i trwałe wyposażenie, wybierane z szerokiej palety oferowanych akcesoriów.

Oferowana w standardzie klamka z kluczykiem w dolnej części skrzydła daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa – chroni przed otworzeniem skrzydła z zewnątrz i od wewnątrz pomieszczenia. O przepływ świeżego powietrza dba z kolei zamontowany nawiewnik oraz klamka z funkcją mikro-uchylenia.

Standard stolarki w naszych oknach uchylno-przesuwnych

W segmencie okien uchylno-przesuwnych oferujemy stolarkę drewnianą oraz wykonaną z PVC.

Nasze okna drewniane to synonim solidności. Cała konstrukcja składana jest w taki sposób, aby zachować równomierną strukturę drewna sosnowego – bez deformacji czy sęków. Staranna impregnacja gotowych profili zwiększa ochronę przed powstawaniem sinizn, grzybów i pleśni. Okna malujemy trzykrotnie lakierem, zapewniając im ochronę przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Okna z PVC wyposażone są zaś w odporne na wilgoć profile wielokomorowe o bardzo dobrych parametrach termicznych. Oferujemy profile wypełniane materiałem termoizolacyjnym zwiększając właściwości izolacyjne układu. Okna z PVC to doskonałe rozwiązanie dla znajdującej się na poddaszu kuchni bądź łazienki – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z powietrzem o dużej wilgotności.

Pakiety szybowe w oknach uchylno-przesuwnych OKPOL

Zarówno w przypadku okien drewnianych, jak i wykonanych z PVC wykorzystaliśmy sprawdzone pakiety trzyszybowe.
3 – szybowe okna dachowe wyposażone są w standardzie w dwie ciepłe ramki międzyszybowe oraz powłokę niskoemisyjną, które zapewniają bardzo dobrą termikę okna oraz optymalne nasłonecznienie wewnątrz pomieszczeń.

Uszczelki w oknach uchylno-przesuwnych

Zastosowane uszczelki piankowe Q-LON to gwarancja doskonałych właściwości mechanicznych, akustycznych i termicznych, w każdych warunkach. Ze względu na wyjątkową łatwość ponownego rozprężania po odkształceniu, uszczelki szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu, skutecznie spełniając swoją funkcję.

Szczelność okien dachowych

W przypadku modeli okien dachowych z 4 uszczelkami osiągnięto czwartą, najwyższą klasę szczelności w zakresie przepływu powietrza. Niezależnie od liczby zastosowanych uszczelek, okna OKPOL cechuje znakomite funkcjonowanie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

okna uchylno-przesuwne OKPOL

Poznaj okna uchylno-przesuwne OKPOL

Nie znaleziono produktów które pasują do Twoich wyborów.

GÓRA