Wyłazy dachowe

Wyłazy dachowe  pozwalają na szybkie, swobodne i bezpieczne wyjście na dach w celu przeprowadzenia prac kominiarskich, instalacyjnych lub konserwacyjnych. W zależności od typu pomieszczenia zlokalizowanego na poddaszu (ogrzewane lub nieogrzewane) możemy zamontować odpowiedni dla niego rodzaj wyłazu dachowego. Dodatkową funkcją okien wyłazowych jest możliwość doświetlenia i przewietrzenia wnętrza. Uwzględnienie wyłazu dachowego w projekcie domu regulują przepisy prawa budowlanego. 

Wyłazy z kołnierzem EPDM

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 to nowa odsłona popularnych wyłazów VERSA ulepszona o zintegrowany z wyłazem kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3 – szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy).

VERSA RESET WVR V8 wyposażony jest we wspornik dachówki, rynnę odwadniającą, ogranicznik samoczynnego zamykania skrzydła (w pozycji otwartej 90o). Wyłaz posiada też  uchwyt otwarcia skrzydła regulowany w trzech pozycjach i listwę kominiarską. Dla szybszego montażu wyposażony jest w kątowniki.

Kołnierz RESET umożliwia bezpieczny montaż, bez zadrapań (jak w przypadku kołnierza aluminiowego). Skrzydło wyłazu może być otwierane na prawą lub lewą stronę. Kierunek otwarcia dostosowuje się wedle upodobań użytkownika, także po zamontowaniu wyłazu w dachu.

VERSA RESET WVR V8  jest jedynym wyłazem zintegrowanym z kołnierzem EPDM, który można montować na dachach o kącie nachylenia od 5 o do 75o, także w zespoleniach – stosując przy tym jeden typ kołnierza.

Szeroka gama wyłazów dachowych

W tej kategorii prezentujemy dostępne modele wyłazów dachowych. Wśród nich znaleźć możesz modele otwierane manualnie, wyposażone w ergonomiczny uchwyt.

Wyłazy dachowe są również zróżnicowane ze względu na sposób ich otwierania. Tu znajdziesz modele klapowe – otwierane do góry oraz otwierane do bok wyłazy uchylne. Proponowane przez nas wyłazy dachowe powstają z PVC lub impregnowanego drewna. Dzięki temu zyskują odporność na wilgoć i wykazują lepsze parametry termoizolacyjne. Okna wyłazowe dostępne są w kilku wariantach rozmiarów, co pozwala na ich swobodne dopasowanie do konstrukcji dachu.

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA