Wyłazy dachowe

Wyłazy dachowe, nazywane też oknami wyłazowymi pozwalają na szybkie, swobodne i bezpieczne wyjście na dach w celu przeprowadzenia prac kominiarskich, instalacyjnych lub konserwacyjnych. W zależności od typu pomieszczenia zlokalizowanego na poddaszu (ogrzewane lub nieogrzewane) możemy zamontować odpowiedni dla niego rodzaj wyłazu dachowego – okno na poddasze użytkowe lub nieużytkowe. Dodatkową funkcją okien wyłazowych jest możliwość doświetlenia i przewietrzenia wnętrza. Uwzględnienie wyłazu dachowego w projekcie domu narzucają przepisy prawa budowlanego. 

Szeroka gama okien wyłazowych

W tej kategorii prezentujemy dostępne modele okien wyłazowych. Wśród nich znaleźć można modele otwierane manualnie, wyposażone w ergonomiczny uchwyt oraz modele elektryczne sterowane pilotem. Modele elektryczne idealnie sprawdzą się w przypadku tzw. „mokrych pomieszczeń”, a więc kuchni i łazienki, które wymagają częstego wietrzenia. Oferta okien jest również zróżnicowana ze względu na sposób ich otwierania. Tu znajdziemy modele klapowe, klapowo-wysokoosiowe oraz otwierane do boku wyłazy uchylne. Proponowane przez nas wyłazy dachowe powstają z PVC lub impregnowanego drewna, dzięki któremu zyskują odporność na wilgoć i wykazują lepsze parametry termoizolacyjne. Okna wyłazowe dostępne są w kilku wariantach rozmiarów, co pozwala na ich swobodne dopasowanie do konstrukcji dachu.

Wyposażenie okien wyłazowych

Szyby z hartowanego szkła chronią wyłaz przez silnym gradobiciem, zaś aluminiowe lub stalowe profile ramy gwarantują odpowiednią wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia są rozmaite blokady i ograniczniki, pozwalające na zatrzymanie uchylenia skrzydła okna na dowolnym poziomie. W ten sposób unikniemy zatrzaśnięcia się okna podczas prac na dachu. Wysoki komfort użytkowania zapewnią również okna z pakietem szybowym z powłoką samoczyszczącą.

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA