Wyłazy dachowe

Wyłazy dachowe  pozwalają na szybkie, swobodne i bezpieczne wyjście na dach w celu przeprowadzenia prac kominiarskich, instalacyjnych lub konserwacyjnych. W zależności od typu pomieszczenia zlokalizowanego na poddaszu (ogrzewane lub nieogrzewane) możemy zamontować odpowiedni dla niego rodzaj wyłazu dachowego – okno na poddasze użytkowe lub nieużytkowe. Dodatkową funkcją okien wyłazowych jest możliwość doświetlenia i przewietrzenia wnętrza. Uwzględnienie wyłazu dachowego w projekcie domu narzucają przepisy prawa budowlanego. 

Wyłazy z kołnierzem EPDM

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 to nowa odsłona popularnych wyłazów VERSA ulepszona o zintegrowany z wyłazem kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3 – szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy).

VERSA RESET WVR V8 wyposażony jest we wspornik dachówki, rynnę odwadniającą, ogranicznik samoczynnego zamykania skrzydła (w pozycji otwartej 90o), uchwyt otwarcia skrzydła regulowany w trzech pozycjach, listwę kominiarską, a także kątowniki dla szybszego montażu w połaci dachu. Kołnierz RESET umożliwia bezpieczny montaż, bez zadrapań (jak w przypadku kołnierza aluminiowego). Skrzydło wyłazu może być otwierane na prawą lub lewą stronę. Kierunek otwarcia dostosowuje się wedle upodobań użytkownika, także po zamontowaniu wyłazu w dachu.

VERSA RESET WVR V8 to jedyny wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM, który można montować na dachach o kącie nachylenia od 5 o do 75o, także w zespoleniach – stosując przy tym jeden typ kołnierza.

Szeroka gama wyłazów dachowych

W tej kategorii prezentujemy dostępne modele wyłazów. Wśród nich znaleźć można modele otwierane manualnie, wyposażone w ergonomiczny uchwyt . Oferta okien jest również zróżnicowana ze względu na sposób ich otwierania. Tu znajdziemy modele klapowe, klapowo-wysokoosiowe oraz otwierane do boku wyłazy uchylne. Proponowane przez nas wyłazy dachowe powstają z PVC lub impregnowanego drewna, dzięki któremu zyskują odporność na wilgoć i wykazują lepsze parametry termoizolacyjne. Okna wyłazowe dostępne są w kilku wariantach rozmiarów, co pozwala na ich swobodne dopasowanie do konstrukcji dachu.

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA