Wyłazy linii RESET

Najprostszym sposobem wyjścia na dach jest z całą pewnością, specjalnie do tego przeznaczenia zaprojektowany, wyłaz dachowy. Szczególnie polecanymi na rynku produktami są wyłazy marki Versa firmy OKPOL.
Niezwykle funkcjonalne rozwiązania pozwalają dostosować wyłaz nie tylko do dachu, ale także do pomieszczenia. Wyłazy Versa występują w dwóch kategoriach podstawowych – do zastosowania w pomieszczeniach nieużytkowych i użytkowych. Te pierwsze to WVM+ i WVD+ czyli kolejno wyłaz mały klapowy (45x57cm) i wyłaz duży uchylny (45×73 cm i 86×86 cm).

wyłaz dachowy wvr

Wykonane są z klejonego drewna sosnowego, w standardzie posiadają paroprzepuszczalny kołnierz poprawiający izolację przeciwwilgociową (dzięki szczelniejszemu połączeniu wyłazu z membraną), a także rynnę odwadniającą. Wyłazy posiadają wspornik dachówki, ogranicznik otwierania skrzydła i uchwyt blokujący skrzydło w 3 pozycjach, dzięki któremu nie zamknie się ono samoczynnie, np. od podmuchu wiatru. Dodatkowo, producent wyłazów poszedł dosłownie o krok dalej i zamontował w dolnej, poprzecznej części stolarki listwę kominiarską, która chroni lakier przed zadrapaniem mogący powstać na skutek nacisku obuwia kominiarza o tę część stolarki. Wyłazy Versa WVM+ i WVD+ wyposażone są w pakiet dwuszybowy z szybą hartowaną, a model duży (86×86 cm) posiada dwie takie szyby, co skutecznie chroni przed gradobiciem.

Wyłaz dachowy Versa RESET

VERSA to marka znana i lubiana nie tylko na polskim rynku. Są to jedne z najczęściej kupowanych wyłazów przez naszych, krajowych dekarzy. WVR V8 RESET występuje w wygodnych dla użytkownika wielkościach. Wyłaz, tak jak w przypadku standardowej VERSY, wykonany jest z impregnowanego, klejonego drewna sosnowego, posiada:

  • rynnę odwadniającą,
  • uchwyt otwarcia skrzydła (umożliwia jego otwarcie w 3 pozycjach) oraz ogranicznik zamknięcia, tak aby skrzydło niekontrolowanie nie zamknęło się podczas prac na dachu.
  • W wyposażeniu wyłazu znajduje się również listwa kominiarska – skutecznie zabezpieczająca stolarkę przy wychodzeniu przez wyłaz i naciskaniu obuwiem na dolną część ościeżnicy.
  • Skrzydło wyłazu może być zamontowane na prawą lub lewą stronę – decyduje o tym użytkownik i to w dowolnym momencie – także po zamontowaniu wyłazu.

Montaż produktów z linii RESET jest ogromnym ich atutem. Wyłaz montuje się niezwykle szybko – jedyne 15 minut!

Montaż produktów RESET to dla dekarza czysta przyjemność – posiadają one wsporniki dachówki, które zapewnią poprawne osadzenie okna i kątowniki, które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza tzw. „fartuch” jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Dodatkowo, użycie kołnierza EPDM oznacza dla dekarza o wiele bezpieczniejszy montaż – materiał nie kaleczy dłoni, tak jak aluminiowe kołnierze wykorzystywane do tej pory do łączenia okien z membraną dachu.

Montaż VERSY WVR V8 od 5 do 75 stopni, w większości pokryć dachowych (kołnierz uniwersalny).

Produkty można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 12 cm przerwy między wyłazami.

Kołnierz, mający za zadanie połączenie dachu z membraną, pozostanie elastyczny nawet w drastycznych warunkach pogodowych tj. przy temperaturze sięgającej od -40° do +150° Celsjusza. Nie zmieni barwy bo jest całkowicie odporny na działanie promieni UV oraz ozon, posiada właściwości odwrotnej deformacji po działaniu siły mechanicznej więc nie odkształci się i nie zmieni formy. Jest wodoodporny.

Kołnierz wykonany z EPDM zapewnia także wyciszenie pomieszczenia – niweluje on bowiem słyszalne zwykle na poddaszu uderzenia kropli deszczu o aluminiową powierzchnię kołnierza okna dachowego. W przypadku produktów RESET ten problem nie istnieje.

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA