Wyłazy do pomieszczeń użytkowych

Wyłaz dachowy, nazywany też oknem wyłazowym, to otwór znajdujący się w dachu, pozwalający na komfortowe i bezpieczne wyjście na dach. Okna tego rodzaju znajdują zastosowanie nie tylko w razie konieczności wykonania prac naprawczych lub wyczyszczenie dachu. Powszechnie są też montowane na poddaszach użytkowych, gdzie skutecznie doświetlają wnętrza i umożliwiają ich wietrzenie.

Okna wyłazowe – parametry dla użytkowych pomieszczeń

W przypadku okien dachowych szczególnie ważna jest ich funkcjonalność. Przy poddaszach użytkowych, a więc ogrzewanych, kluczową cechą jest dobra termoizolacyjność, gwarantująca szczelność i chroniąca przed stratami ciepła. Nieodłącznym elementem są rozmaite blokady i ograniczniki, służące zatrzymaniu uchylenia skrzydła okna na wybranym poziomie. To chroni przed zatrzaśnięciem się okna podczas wykonywania prac na dachu.

Oferta wyłazów dachowych

W tej kategorii przedstawiamy okna wyłazowe do pomieszczeń użytkowych klapowe i klapowo-wysokoosiowe, z dwiema pozycjami otwarcia skrzydła: 30 stopni i 180 stopni, wykonane z drewna i PVC i o doskonałych parametrach izolacyjnych. Szeroka gama produktów ułatwia wybór idealnego rozwiązania dla każdego użytkownika. Okna wyłazowe dostępne są w kilku wariantach rozmiarów, co pozwala na ich bezproblemowe dopasowanie do konstrukcji dachu.

Wyświetlanie jednego wyniku

GÓRA