Okna do dachu

płaskiego

Po co montować okna w dachu płaskim?

  • dla ogromnego doświetlenia pomieszczenia
  • dla możliwości oddychania świeżym powietrzem
  • dla wspaniałego, nowoczesnego i designerskiego efektu
PGX A1

Okna do dachu płaskiego 

Co łączy PRL-owski dom typu „kostka”, nowoczesne budownictwo mieszkaniowe oraz współcześnie wznoszone obiekty użyteczności publicznej? Przede wszystkim zamiłowanie do prostych form i brył, czego zwieńczeniem często bywa dach płaski.

Ze względu na wyzwania, jakie niesie polski klimat, przy dobieraniu rozwiązań dla dachów płaskich architekci powinni zwracać uwagę nie tylko na parametry wilgotnościowe. Bardzo ważne jest też zapewnienie na ostatniej kondygnacji dostatecznej ilości światła naturalnego oraz dobrej jakości powietrza.

Rozwiązaniem, które wpisuje się w powyższe potrzeby, a przy okazji umożliwia nietuzinkową aranżację przestrzeni, są okna na dach płaski. To nowoczesna stolarka dla poddaszy, w przypadku których pochylenie dachu nie przekracza 15°. Znajdujące się w ofercie OKPOL modele uchylne nieotwieralne doskonale wpisują się w architekturę współczesnych obiektów mieszkaniowych i publicznych.

Rodzaje okien do dachu płaskiego:

//  PGX A1 - model uniwersalny

PGX A1 to niezwykle designerskie rozwiązanie zarówno dla nowo powstałych domów z płaskim dachem jak i przy renowacji domów z lat 70-tych. Wykonane jest z tworzywa PVC dzięki czemu jest niezwykle odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych, a przy tym nie potrzebuje dodatkowej konserwacji. Okno znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnia, łazienka czy pralnia. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie zapewnia hartowana szyba zewnętrzna oraz laminat międzyszybowy. PGX A1 zapewnia wyjątkowe i efektowne doświetlenie, dodaje pomieszczeniu oryginalności, a przy tym zachowuje wysokie parametry termiczne.

Zobacz okno

//  PGX A4 z szybą mrożoną 

PGX A4 to prawdziwy unikat! Okno, które oprócz właściwości doświetlających i walorów designerskich, cieszy się dodatkowym, nietuzinkowym atutem - szybą mrożoną! Po naciśnięciu przycisku na pilocie - jak za dotknięciem magicznej różdżki - szyba z matowej staje się przezierna. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu technologii ciekłych kryształów, które umieszczone pomiędzy taflami szyb, reagują na wiązkę prądu elektrycznego. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie prywatności i intymności wtedy, kiedy tego potrzebujesz, a także pozwoli na delikatne rozproszenie światła wpadającego do pomieszczenia. 

Zobacz okno

//  PGX A1 LED 

Okno PGX A1 LED to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy oprócz naturalnego światła w ciągu dnia, chcą cieszyć się także wyjątkowym klimatem subtelnego oświetlenia pochodzącego z taśmy LED, umieszczonej bezpośrednio na ramie okna. Taśma sterowana jest przy pomocy pilota, dzięki któremu ustawić można nie tylko natężenie światła, ale także jego kolor oraz efekty dodatkowe jak mruganie czy pulsowanie. Diody LED cieszą się długą żywotnością (pracują aż do 50.000 godzin), niskim zużyciem energii oraz wysoką wydajnością świecenia (kąt rozproszenia światła wynosi 120 stopni). Kolory diod można wybierać spośród gamy milionów barw, będących kombinacją 3 kolorów RGB.  7 podstawowych odcieni dostępnych jest na pilocie. 

Zobacz okno

//  PGC A1 otwierane

Okno PGC A1 z uchylnym skrzydłem, otwieranym na wysokość ok. 24cm jest idealną propozycją do pomieszczeń o dużej wilgotności, takich jak kuchnie, pralnie, łazienki. Jak każde okno do dachu płaskiego z naszej oferty, PGC A1 wykonane jest z odpornego na wilgoć PVC, jednak jego dodatkowym atutem, przekonującym do zastosowania w tzw. "mokrych pomieszczeniach",  jest możliwość ich wietrzenia. Cyrkulacja powietrza we wnętrzu odbywa się bez uporczywych przeciągów - powietrze delikatnie wpływa do środka. Okno wyposażone jest w czujnik deszczu - jeśli sensor czujnika wyczuje opad - okno samoczynnie zamknie się. Jest on niewrażliwy na mgłę, oblodzenie, rosę i wilgoć. PGC A1 jest sterowane za pomocą pilota. 

Zobacz okno

//  PGX A5 WALK - ON

Okno PGX A5 to najbardziej wytrzymałe okno w naszej ofercie.Specjalny pakiet szybowy cechuje się dużą nośnością i niebywałą odpornością na obciążenia. Konstrukcja ta sprawia, że po oknie można swobodnie chodzić. Dla bezpieczeństwa na zewnętrznej szybie zastosowano powłokę antypoślizgową Cameo Dot. PGX A5 doskonale spełni funkcję doświetlenia pomieszczenia, a przy tym nie ograniczy w żaden sposób poruszania się po tarasie.  Może być stosowany także na dachach zielonych, co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne posiadaczom domów z płaskimi dachami. 

Zobacz okno

//  PGX B1 trzyszybowe

Okno PGX B1 to najpewniej najcieplejsze okno do dachu płaskiego w ofercie. Jego współczynnik przenikania ciepła wynosi aż Urc=0,7 W/m2K. Okno jest więc bardzo energooszczędne. Z powodzeniem znajdzie zastosowanie zarówno w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności jak i w takich, w których nie ma możliwości zastosowania okien fasadowych, dla przykładu klatki schodowe czy garderoby. Jego pakiet trzyszybowy zapewni izolację na najwyższym poziomie. 

Zobacz okno

Wyposażenie okien na dach płaski

W zależności od przewidywanego sposobu użytkowania, okna do dachów płaskich OKPOL dostępne są w dwóch wariantach: nieotwieralnym i uchylnym. W przypadku wariantu uchylnego łatwą i wygodną obsługę skrzydła zapewnia dołączany do pakietu pilot czterokanałowy.

W skład zestawu montażowego wchodzi również elektryczny siłownik łańcuchowy 230V o prędkości przesuwu 8 milimetrów na sekundę. Siłownik umieszczony został w skrzydle, dzięki czemu wpływ warunków pogodowych na jego pracę i żywotność został maksymalnie ograniczony.

Uchylne okna na dach płaski wyposażyliśmy ponadto w specjalny detektor deszczu – urządzenie, które w momencie wystąpienia opadów automatycznie zamyka uchylone skrzydło. W przypadku, gdy siła wiatru przekroczy zdefiniowane wartości, analogiczną czynność wykona też detektor wiatru (funkcja opcjonalna).

 
 
pgx a1 okno do dachu płaskiego

Okno PGX A1

nieotwierane

PGX A1 to niezwykle designerskie rozwiązanie zarówno dla nowo powstałych domów z płaskim dachem, jak i przy renowacji domów z lat 70-tych. Wykonane jest z tworzywa PVC, dzięki czemu jest niezwykle odporne
na oddziaływanie czynników atmosferycznych, a przy tym nie potrzebuje dodatkowej
konserwacji. Okno znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnia, łazienka czy pralnia. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie zapewnia hartowana szyba zewnętrzna oraz laminat międzyszybowy. PGX A1 zapewnia wyjątkowe i efektowne doświetlenie, dodaje pomieszczeniu oryginalności, a przy tym zachowuje wysokie parametry termiczne.

Idealne do każdego pomieszczenia

Okna sprawdzą się zarówno w salonach, sypialniach i pokojach dzięcięcych,
jak i w kuchniach, łazienkach i pralniach

Znajdź fachowego dekarza

Przeszkoliliśmy grupę topowych,
polskich dekarzy posiadających umiejętności
montażu najbardziej wymyślnych konstrukcji dachowych.
Nowości na rynku stolarki okiennej nie są im straszne!

Sprawdziliśmy wytrzymałość kołnierza RESET
Zobacz koniecznie film z testu!

Zobacz filmy z montażu IGX F1 RESET w różnych pokryciach dachowych

Montaż IGX F1 RESET jest stosunkowo prosty - dla fachowego dekarza nie będzie stanowił problemu. Kołnierz EPDM nie posiada ostrych krawędzi jak modele wykonane z aluminium w związku z czym dekarz nie jest narażony na ewentualne skaleczenia.
Dodatkowo, ze względu na zintegrowanie okna z kołnierzem montaż trwa zaledwie kilkanaście minut.

GÓRA