Poznaj cechy wyjątkowego wyłazu dachowego:

Pakiet 3-szybowy V8

Pakiet szybowy w wyłazie WVR V8 ma 24mm, wyposażony jest w zewnętrzną szybę hartowaną i wewnętrzną laminowaną o klasie P2A. Szkło hartowane jest odporne na gradobicie

Zmienny kierunek otwierania skrzydła

Kierunek otwierania można zmienić w każdej chwilki, nawet po zamontowaniu wyłazu w dachu. Decyduje o tym klient.

Ogranicznik zamknięcia

Wyłaz jest zabezpieczony przed samoczynnym zamknięciem poprzez specjalny ogranicznik (w pozycji 90st.)

Dodatkowa taśma z butylem

Dolny element kołnierza wzmocniony jest taśmą aluminiową z butylem na wewnątrznej powierzchni. Dzięki czemu tzw. "fartuch dokładnie przylega do powierzchni pokrycia dachowego.

Rynna odwadniająca

Umnożliwia fachowe odprowadzenie skroplin z membrany dachowej

Montaż w zespoleniach

Wyłazy można montować w zespoleniach poziomych w dowolnej ilości, zachowując odkległość 12 cm między wyłazami

Listwa kominiarska

Metalowa osłona chroniąca dolną część stolarki przed uszkodzeniem

Poznaj wyłaz VERSA RESET bliżej

5o

Jedyny taki wyłaz z EPDM, który można zamontować na dachu o kącie nachylenia 5o.

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 to nowa odsłona popularnych wyłazów VERSA ulepszona o zintegrowany z wyłazem kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3 – szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy).

VERSA to marka znana i lubiana nie tylko na polskim rynku. Są to jedne z najczęściej kupowanych wyłazów przez naszych, krajowych dekarzy.

Decydując się na zakup okien i wyłazów linii RESET Klient decyduje się na rozwiązanie bardzo zaawansowane technologicznie. Jest to propozycja, która powstała na skutek badań laboratoryjnych, zbioru opinii fachowców, a także w dbałości o bezpieczeństwo, ekologię i ekonomię.

5o

Montaż w 15 minut

Montaż produktów z linii RESET jest ogromnym ich atutem.
Otóż, zarówno okno jak i wyłaz montuje się niezwykle szybko - jedyne 15 minut!

Montaż produktów RESET to dla dekarza czysta przyjemność – posiadają one wsporniki dachówki, które zapewnią poprawne osadzenie okna, kątowniki (WVR V8) i narożniki  (IGX F1), które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza tzw. „fartuch”  jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Dodatkowo użycie kołnierza EPDM oznacza dla dekarza o wiele bezpieczniejszy montaż  - materiał nie kaleczy dłoni, tak jak aluminiowe kołnierze wykorzystywane do tej pory do łączenia okien z membraną dachu. (Film obrazujący montaż okna jest dostępny na kanale YouTube marki OKPOL).

Montaż może być wykonany na dachu o bardzo szerokim kącie nachylenia od 5 do 75 stopni, w większości pokryć dachowych (kołnierz uniwersalny).

5o

Zespolenia poziome z jednym kołnierzem

Produkty można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 12 cm przerwy między wyłazami. Nie jest wymagany zakup żadnego dodatkowego akcesorium ani kołnierza do montażu w zespoleniu poziomym. Kołnierz RESET jest uniwersalny.  

 

5o

Bogate wyposażenie wyłazu

VERSA RESET WVR V8 wyposażony jest we wspornik dachówki, rynnę odwadniającą, ogranicznik samoczynnego zamykania skrzydła (w pozycji otwartej 90o), uchwyt otwarcia skrzydła regulowany w trzech pozycjach, listwę kominiarską, a także kątowniki dla szybszego montażu w połaci dachu. Kołnierz RESET umożliwia bezpieczny montaż, bez zadrapań (jak w przypadku kołnierza aluminiowego). Skrzydło wyłazu może być otwierane na prawą lub lewą stronę. Kierunek otwarcia dostosowuje się wedle upodobań użytkownika, także po zamontowaniu wyłazu w dachu. 

 

WVR V8 RESET występuje w wygodnych dla użytkownika wielkościach. Tak jak w przypadku standardowej VERSY, wykonany jest z impregnowanego, klejonego drewna sosnowego, posiada rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła (umożliwia jego otwarcie w 3 pozycjach) oraz ogranicznik zamknięcia, tak aby skrzydło niekontrolowanie nie zamknęło się podczas prac na dachu.


W wyposażeniu wyłazu znajduje się również listwa kominiarska – skutecznie zabezpieczająca stolarkę przy wychodzeniu przez wyłaz i naciskaniu obuwiem na dolną część ościeżnicy.  Skrzydło wyłazu może być zamontowane na prawą lub lewą stronę – decyduje o tym użytkownik i to w dowolnym momencie - także po zamontowaniu wyłazu.

 

 

 

ZMIENNY
KĄT
OTWIERANIA

wyłaz otwierany na prawą lub lewą stronę

KOŁNIERZ USZCZELNIAJĄCY

wykonany z całości z mieszanki EPDM odporny na procesy starzenia

TAŚMA ALUMINIOWA W DOLNEJ CZĘŚCI KOŁNIERZA

dokładne dopasowanie do pokrycia dachowego

WSPORNIK
DACHÓWKI

poprawny i estetyczny
montaż
pokrycia dachowego

RYNNA
ODWADNIAJĄCA

fachowe odprowadzanie
skroplin z membrany
dachowej

BUTYL NA WEW. POW. FARTUCHA

zapewnia dokładne przyleganie kołnierza
uszczelniającego do dachówki

OGRANICZNIK ZAMKNIĘCIA SKRZYDŁA

ogranicza zamknięcie
i
ułatwia wyjście na dach

UCHWYT
OTWARCIA

regulacja dostępu
powietrza
3 pozycje otwarcia skrzydła

LISTWA
KOMINIARSKA

metalowa osłona chroniąca
dolną część
stolarki

GWARANCJA

5 LAT
gwarancji
na wyłazy

GÓRA