Wyłaz zintegrowany
z kołnierzem EPDM

Poznaj wyjątkowy wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM z możliwością montażu na dachach o kącie już od 5°

VERSA WVR V8 RESET występuje w wygodnych dla użytkownika wielkościach. Wyłaz wykonany jest z impregnowanego,
klejonego drewna wyłaz dachowy drewniany WVDsosnowego, posiada rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła (umożliwia jego otwarcie w 3 pozycjach) oraz ogranicznik zamknięcia, tak aby skrzydło nie kontrolowanie nie zamknęło się podczas prac na dachu. W wyposażeniu wyłazu znajduje się również listwa kominiarska – skutecznie zabezpieczająca stolarkę przy wychodzeniu przez wyłaz i naciskaniu obuwiem na dolną część ościeżnicy. Skrzydło wyłazu może być zamontowane na prawą lub lewą stronę – decyduje o tym użytkownik i to w dowolnym momencie - także po zamontowaniu wyłazu. VERSA RESET WVR V8 można montować na dachach o kącie od 5 do 75 stopni, w większości pokryć dachowych (kołnierz uniwersalny).

Produkt można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 12 cm przerwy między wyłazami.

Unikalne cechy produktu

  • Zmienny kierunek otwierania skrzydła
  • Zintegrowany kołnierz uszczelniający z EPDM
  • Kąt montażu w dachach o kącie nachylenia od 5°
  • Możliwość montażu w zespoleniach w dowolnej ilości wyłazów w odległości 12 cm

Wyposażenie wyłazu pełne zalet!

Pakiet 3-szybowy V8

Pakiet szybowy w wyłazie WVR V8 ma 24mm, wyposażony jest w zewnętrzną szybę hartowaną i wewnętrzną laminowaną o klasie P2A. Szkło hartowane jest odporne na gradobicie

wyłaz dachowy wvr

Zmienny kierunek otwierania skrzydła

Kierunek otwierania można zmienić w każdej chwili, nawet po zamontowaniu wyłazu w dachu. Decyduje o tym klient.

Ogranicznik zamknięcia

Wyłaz jest zabezpieczony przed samoczynnym zamknięciem poprzez specjalny ogranicznik (w pozycji 90st.)

wyłaz dachowy wvr

Rynna odwadniająca

Umożliwia fachowe odprowadzenie skroplin z membrany dachowej

Montaż w zespoleniach

Wyłazy można montować w zespoleniach poziomych w dowolnej ilości, zachowując odkległość 12 cm między wyłazami

Listwa kominiarska

Metalowa osłona chroniąca dolną część stolarki przed uszkodzeniem

Wybierz pakiet szybowy

Wyłaz występuje w wersji 2-szybowej i 3-szybowej. Pakiet szybowy V6 posiada dwie szyby, z czego jedną hartowaną. Pakiet szybowy V8 posiada trzy szyby, z czego jedną hartowaną i jedną laminowaną szybę P2A (tzw. bezpieczną). Wyłaz z szybą V8 można montować na dachach o kącie od 5° do 75°, a V6 od 15° do 75°

Uniwersalny kołnierz do większości pokryć dachowych!

VERSA RESET WVR V6 i V8 można montować niemal na wszystkich pokryciach dachowych. Pasuje:

  • do pokryć płaskich
  • do pokryć wysokich
  • do pokryć łuskowych
  • do pokryć z blachy panelowej
  • do pokryć z dachówką płaską
wyłaz VERSA RESET WVR V8

Poznaj wyłaz VERSA RESET

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 to nowa odsłona popularnych wyłazów VERSA ulepszona o zintegrowany z wyłazem kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3 – szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy).

VERSA to marka znana i lubiana nie tylko na polskim rynku. Są to jedne z najczęściej kupowanych wyłazów przez naszych, krajowych dekarzy. Decydując się na zakup okien i wyłazów linii RESET Klient decyduje się na rozwiązanie bardzo zaawansowane technologicznie. Jest to propozycja, która powstała na skutek badań laboratoryjnych, zbioru opinii fachowców, a także w dbałości o bezpieczeństwo, ekologię i ekonomię.

Montaż produktów z linii RESET jest ogromnym ich atutem. Otóż, zarówno okno jak i wyłaz montuje się niezwykle szybko - jedyne 15 minut! Montaż produktów RESET to dla dekarza czysta przyjemność – posiadają one wsporniki dachówki, które zapewnią poprawne osadzenie okna, kątowniki (WVR V8) i narożniki  (IGX F1), które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza tzw. „fartuch”  jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Dodatkowo użycie kołnierza EPDM oznacza dla dekarza o wiele bezpieczniejszy montaż  - materiał nie kaleczy dłoni, tak jak aluminiowe kołnierze wykorzystywane do tej pory do łączenia okien z membraną dachu. (Film obrazujący montaż okna jest dostępny na kanale YouTube marki OKPOL). Montaż może być wykonany na dachu o bardzo szerokim kącie nachylenia od 5 do 75 stopni, w większości pokryć dachowych (kołnierz uniwersalny).

Produkty można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 12 cm przerwy między wyłazami. Nie jest wymagany zakup żadnego dodatkowego akcesorium ani kołnierza do montażu w zespoleniu poziomym. Kołnierz RESET jest uniwersalny.

VERSA RESET WVR V8 wyposażony jest we wspornik dachówki, rynnę odwadniającą, ogranicznik samoczynnego zamykania skrzydła (w pozycji otwartej 90o), uchwyt otwarcia skrzydła regulowany w trzech pozycjach, listwę kominiarską, a także kątowniki dla szybszego montażu w połaci dachu. Kołnierz RESET umożliwia bezpieczny montaż, bez zadrapań (jak w przypadku kołnierza aluminiowego). Skrzydło wyłazu może być otwierane na prawą lub lewą stronę. Kierunek otwarcia dostosowuje się wedle upodobań użytkownika, także po zamontowaniu wyłazu w dachu.

WVR V8 RESET występuje w wygodnych dla użytkownika wielkościach. Tak jak w przypadku standardowej VERSY, wykonany jest z impregnowanego, klejonego drewna sosnowego, posiada rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła (umożliwia jego otwarcie w 3 pozycjach) oraz ogranicznik zamknięcia, tak aby skrzydło niekontrolowanie nie zamknęło się podczas prac na dachu.

W wyposażeniu wyłazu znajduje się również listwa kominiarska – skutecznie zabezpieczająca stolarkę przy wychodzeniu przez wyłaz i naciskaniu obuwiem na dolną część ościeżnicy.  Skrzydło wyłazu może być zamontowane na prawą lub lewą stronę – decyduje o tym użytkownik i to w dowolnym momencie - także po zamontowaniu wyłazu.

Wyłaz VERSA RESET WVR zarówno w wersji 2-szybowej(V6) jaki i 3- szybowej (V8) występuje w rozmiarze 47×73 cm.

Aktualne ceny znajdują się w cenniku, w wersji pdf

Linia RESET obejmuje okna i wyłazy zintegrowane z kołnierzem wykonanym z mieszanki EPDM. Jest to elastomer charakteryzujący się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych (UV, ozon) oraz kwasów. Zapewnia on dobrą izolację przed wilgocią, a także posiada doskonałe własności izolacyjne. Dzięki swoim cechom mieszankę EPDM wykorzystuje się od wielu lat w branży kolejowej do tłumienia i izolacji torów oraz tworzenia oznaczeń stref bezpieczeństwa dla pasażerów, na peronach. W motoryzacji EPDM wykorzystywany jest do produkcji elementów amortyzacji oraz uszczelek. W sporcie elastomer stosuje się do budowy bieżni, boisk oraz placów zabaw, a w budownictwie do wszelkiego rodzaju uszczelnień, w tym do produkcji membran dachowych.

Kołnierz, mający za zadanie połączenie dachu z membraną, pozostanie elastyczny nawet w drastycznych warunkach pogodowych tj. przy temperaturze sięgającej od -40° do +150° Celsjusza. Nie zmieni barwy bo jest całkowicie odporny na działanie promieni UV oraz ozon, posiada właściwości odwrotnej deformacji po działaniu siły mechanicznej więc nie odkształci się i nie zmieni formy. Jest wodoodporny.

Ultranowoczesny design!

Okno wygląda jak tafla szkła położona na dachu

Znajdź fachowego dekarza

Przeszkoliliśmy grupę topowych,
polskich dekarzy posiadających umiejętności
montażu najbardziej wymyślnych konstrukcji dachowych.
Nowości na rynku stolarki okiennej nie są im straszne!

GÓRA